Malířství Petr Škoda s.r.o.
Protipožární nátěry
Mezi další naše práce, které chceme nabídnout všem našim zákazníkům jsou aplikace protipožárních nátěrů. Aplikace protipožárních nátěrů se většinou týkají pouze majitelům rodinných domů, které mají těsně před kolaudací. Někdy se stává, že realizujeme protipožární nátěry různých konstrukcí spojené třeba se střešní konstrukcí.
Možnosti protipožární ochrany
Pro zákazníky realizujeme veškeré aplikace protipožárních nátěrů ocelových, kovových, betonových a v neposlední řadě i protipožární nátěry dřevěných konstrukcí. Na aplikaci protipožárních nátěrů jsme řádně proškoleni dodavatelem protipožárních nátěrů, který dbá na to abychom vše ovládali, znali jsme různé pracovní postupy, které jsou základem při aplikaci protipožárních nátěrů. Při aplikaci protipožárních nátěrů by nemělo jít pouze vydělané peníze za práci, ale hlavně o precizní provedení samotných nátěrů. Pod každou realizaci zakázek dáváte svoje jméno a u protipožárních nátěrů to platí obzvlášť. Všechno se dá dohledat, vše se dá najít kdo co kde dělal a kde. Při každé aplikaci protipožárních nátěrů dostává zákazník dva dokumenty.
Jeden certifikát dostává zákazník od dodavatele protipožárních nátěrů, kde je přesně napsáno množství, datum i místo, kde se bude aplikace protipožárních nátěrů realizovat. Další certifikát nebo-li prohlášení zhotovitele dostává zákazník od nás o řemeslníků, které jsou na aplikaci protipožárních nátěrů proškoleni od dodavatele protipožárních nátěrů.
Pracovní postupy při aplikaci protipožárních nátěrů
U protipožárních nátěrů platí jedno pravidlo: nelze aplikovat protipožární nátěry po několika letech na sebe. Pokud už je třeba na konstrukci udělaný protipožární nátěr, tak původní protipožární nátěr se musí sundat dolů. Můžeme ho sundat třeba opískováním, ale to je poměrně drahá, ale hlavně i prašná záležitost. Na více která použitou aplikaci protipožárních nátěrů nevydá dodavatel protipožárních nátěrů certifikát potřebný ke kolaudaci. Při samotné aplikaci protipožárních nátěrů mají hlavní slovo hasiči, kteří určí v hasičské zprávě dobu protipožární odolnosti, která by měla v případě nebezpečí umět odolat ohni. Aplikace protipožárního nátěrů se dá aplikovat na jakoukoliv konstrukci. Ocelové i kovové konstrukce by měli být před samotnou aplikací obroušený brusným papírem, oprášený a pak natřený jedním základním nátěrem. U dřevěných konstrukcí, dřevěných krovů i částích rodinných domů by se měla zkontrolovat vlhkost dřeva. Vlhkost dřeva se provádí speciálním měřičem, který má na konci malé dvě jehličky a ty přiložíte na dřevo a na displeji se Vám ukáže celková vlhkost dřeva.
Před aplikací protipožárních nátěrů nesmí být vlhkost větší než 10%. Nikdo Vám nevystaví certifikát, nikdo by to neměl dělat, když je vlhkost dřeva větší než stanovené minimum na aplikaci. Všechno se dá zjistit, tím pádem i tohle a to velice jednoduchým způsobem: pokud se natře dřevěná konstrukce nebo dřevo, které má větší vlhkost, tak by se mohlo stát, že se po aplikaci začnou objevovat bílé fleky a ty nám dávají jasně najevo, že je něco v nepořádku. Pokud se začínají objevovat bílá místa, tak by mohlo nastat problém při finální kolaudaci a hasiči by to nemuseli přebrat.
Protipožární nátěry fungují způsobem, kdyby začalo hořet, tak se z protipožárních nátěrů vytvoří jaká si pěna, která vydrží po určitou dobu odolnosti. Každá konstrukce má svojí dobu odolnosti. U protipožárních nátěrů dřevěných krovů nebo částí se většinou pohybují protipožární odolnosti na 15 minut. 15 minutová odolnost se celkově aplikuje při 2x nátěrech, které se nechají dostatečným způsobem uschnout. Po uschnutí se konstrukce přelakovává transparetním lakem, který dodává dodavatel protipožárního nátěru.
U nátěrů různých konstrukcí se protipožární odolnost většinou pohybuje 30 minut. Každá konstrukce je jiná, každá konstrukce se počítá jinak, vždy záleží na hodně faktorech.
Naše vybavení na aplikace protipožárních nátěrů
Na aplikaci protipožárních nátěrů jsme dostatečně vybaveni. Vždy záleží na samotné přístupnosti samotných konstrukcí. Na dřevěné části máme k dispozici vibrační brusky, které nám usnadňují přípravu před nátěrem. Máme k dispozici kloubový výškový hliníkový žebřík i štafle různých velikostí. Na aplikace protipožárních nátěrů různých konstrukcí malých i větších rozměrů můžeme použít svoje vlastní pojízdné lešení. Na těžko dostupná místa můžeme použít naší pojízdnou pásovou plošinu, která mě velké výhody na veškeré malířské a natěračské práce.
Naše plošina pracuje na 220 V, takže úplně bohatě stačí třeba zásuvka od kuchyně, když sundáme dolů koš, tak můžeme projet šířkou 90cm.
Malířství a natěračství Škoda 20 let